CZĘSTE PYTANIA/FAQ

Ważne pytania – FAQ

Jakie samochody kupujecie ?

Kupujemy wszystkie samochody, niezależnie od marki, modelu, rocznika, przebiegu oraz stanu technicznego i wizualnego, również te bez przeglądu technicznego, ubezpieczenia OC bądź z nieuregulowaną sytuacją prawną. W większości kupujemy samochody osobowe zarejestrowane w Polsce. Interesują nas także samochody ciężarowe, dostawcze, pojazdy zabytkowe, auta sprowadzone zza granicy (również angliki), zarówno całe, jak i powypadkowe (uszkodzone w dowolnym stopniu). Jesteśmy również zainteresowani motocyklami i skuterami.

Czy oględziny auta zobowiązują mnie do jego sprzedaży ?

Oględziny samochodu są całkowicie bezpłatne i w żaden sposób nie zobowiązują do jego sprzedaży.

Ile pieniędzy otrzymam za swoje auto ?

W zależności od marki, modelu oraz stanu samochodu oferujemy kwoty od 80 do 90% wartości danego auta. Aby dowiedzieć się, ile możemy zapłacić za Państwa auto prosimy skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem 794-11-12-13  lub wypełnić formularz sprzedaży.

Co zrobić, gdy chcę sprzedać auto ?

Pierwszy sposób to kontakt telefoniczny pod numerem 794-11-12-13.
Drugi sposób to wypełnienie formularza sprzedaży.
Trzeci sposób to przyjazd do nas – mapa z dojazdem.
Więcej informacji TUTAJ

Na jakim terenie działacie ?

Skupujemy auta przede wszystkim na terenie Wrocławia, nie jest jednak dla nas problemem dojazd do innych miejscowości na Dolnym Śląsku. Z chęcią przyjedziemy i odkupimy auto z miejscowości takich jak Brzeg Dolny, Brzeg Opolski, Jelcz-Laskowice, Legnica, Lubin Namysłów, Nysa, Oława, Opole, Strzegom, Strzelin, Środa Śląska, Świdnica, Trzebnica, Wałbrzych. Jeśli auto jest tego warte nie wykluczamy dojazdu poza teren Dolnego Śląska, w dowolne miejsce w Polsce.

Jaka jest forma zapłaty i kiedy otrzymam pieniądze za sprzedaż auta ?

Standardowo płacimy gotówką, pieniądze wypłacając w momencie podpisywania umowy kupna-sprzedaży. Jednak na życzenie Klienta możemy wykonać przelew bankowy.

W jakim czasie dojeżdżacie do Klienta ?

Dojeżdżamy we wskazane przez Klienta miejsce najpóźniej w ciągu 12 godzin od pierwszego kontaktu. Jeśli sprzedaż jest pilna prosimy poinformować nas o tym przez telefon – wówczas czas ten jesteśmy w stanie ograniczyć do 1 h na terenie Wrocławia oraz 3 h w przypadku innych miejscowości na terenie Dolnego Śląska.

W jaki sposób wyceniacie samochody ?

Staramy się jak najrzetelniej wyceniać każde auto. Naszym zdaniem najbardziej miarodajnym źródłem danych są ceny podobnych samochodów na portalach motoryzacyjnych, takich jak Allegro, Otomoto czy OLX. W zależności od marki, modelu i stanu samochodu płacimy od 80 do 90% wartości rynkowej danego auta. Sporadycznie korzystamy z katalogów Eurotax oraz Info Ekspert gdzie co miesiąc publikowane są notowania rynkowe poszczególnych marek i modeli samochodów. O tym jednak, że nie jest to najlepsza baza danych pisaliśmy TUTAJ.

Jak długo muszę czekać aby otrzymać wycenę swojego auta ?

Standardowo wycenę (bądź wiadomość, że akceptujemy zaproponowaną przez Państwa cenę) wysyłamy w ciągu kilku godzin od otrzymania wypełnionego formularza sprzedaży. Sporadycznie zdarza się, że robimy to następnego dnia. W przypadku kontaktu telefonicznego wycenę przedstawiamy już podczas rozmowy telefonicznej.
Jeśli sprawa jest pilna prosimy od razu o kontakt telefoniczny lub wysłanie formularza a następnie telefon do nas – wtedy taką sprawę potraktujemy priorytetowo i od momentu telefonu wszystko (czyli dojazd na miejsce, oględziny auta, wycenę, spisanie umowy kupna – sprzedaży i wypłatę gotówki) jesteśmy w stanie załatwić w czasie od 1 do 2 godzin.

Jakie dokumenty muszę posiadać, aby sprzedać samochód ?

Aby sprzedać auto zarejestrowane w Polsce potrzebny jest dowód rejestracyjny, karta pojazdu (jeśli była wydana) oraz polisa OC. W przypadku aut niezarejestrowanych w Polsce dokumenty są różne w zależności od kraju pochodzenia.
Brak któregoś z wymaganych dokumentów nie przekreśla możliwości sprzedaży nam auta, jednak o ewentualnych brakach należy nas poinformować na etapie wyceny samochodu.

Kto zapłaci za transport uszkodzonego auta ?

Niezależnie od tego, czy dojdzie do transakcji zakupu nasza firma organizuje transport auta a także pokrywa jego koszt.

Czy dojeżdżacie do klientów i wypłacacie gotówkę od ręki?

Tak, dojeżdżamy we wskazane przez Klienta miejsce, w przypadku decyzji o sprzedaży auta gotówkę i formalności załatwiamy na miejscu.

Czy otrzymam zwrot z ubezpieczenia OC ?

Tak, na życzenie Klienta wypowiadamy polisę OC, co oznacza, że otrzymują Państwo zwrot niewykorzystanej części składki ubezpieczenia OC.

Czy żeby sprzedać wam auto muszę mieć opłacone OC oraz ważny przegląd techniczny?

Nie. Aby sprzedać nam auto nie musi ono posiadać opłaconej polisy OC ani ważnego przeglądu technicznego.

Co powinienem zrobić gdy już sprzedam auto ?

Sprzedając samochód naszej firmie otrzymują Państwo umowę kupna – sprzedaży. Z umową tą należy udać się do wydziału komunikacji a także zgłosić sprzedaż do ubezpieczyciela.

Czy auto które stoi nieużywane musi posiadać ważne ubezpieczenie OC?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem każdy samochód (za wyjątkiem przepisów szczególnych dot. pojazdów zabytkowych) musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Fakt ten reguluje Ustawa o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. 2003 nr 124 poz. 1152). Kary za brak ubezpieczenia są uzależnione od tego, jak długo samochód nie posiada ważnej polisy OC ; przy okresie powyżej 14 dni grzywna ta jest równa dwukrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto, czyli 5200 złotych. Zakup samochodu bez ważnej polisy OC nie jest dla naszej firmy żadną przeszkodą.

Czy auto które stoi nieużywane musi posiadać ważny przegląd techniczny ?

W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, które jest obowiązkowe, samochód który nie porusza się po drogach publicznych nie musi mieć ważnego przeglądu technicznego.

Mam inne pytanie...